۱۰ عادت خوب کمک کننده به مبتلایان به آرتریت روماتویید

در این مقاله ۱۰ عادت خوب که در مبتلایان به آرتریت روماتویید کمک کننده است را بررسی می کنیم.

 

 

۱- یکی از باورهای غلط این است که چون آسیب دیده ایم ورزش نکنیم

در حالیکه بدون فعالیت فیزیکی قدرت عضلانی را از دست می‌دهید و این دردهای روماتیسمی را تشدید میکند. خوشبختانه فعالیت فیزیکی ملایم می تواند سبب آزادسازی اندورفین ها شود که خود به تسکین درد کمک می‌کند.

۲-ریلکسیشن را تمرین کنید

خود را آرام و رها سازید اما تعداد اندکی از ما برای رهاسازی خود وقت میگذاریم. تکنیکهای مدیریت استرس همچون تنفس عمیق مدیتیشن و بیوفیدبک بدن شما را آرام می سازد و کمک می‌کند که درد کمتری را تجربه کنید.براژ سلامتی خود وقت بگذارید، چشمان خود را ببندید عمیق نفس بکشید و خود را آرام و رها سازید.

۳-از مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید

شما به خواب شب نیاز دارید تا کمک کند استرس های شما کاهش یابد وقتی الکل در بدن شما تجزیه می‌شود سبب می گردد که خواب شما مختل شود بنابراین کیفیت خواب شبانه کاهش می‌یابد و شما درد بیشتری را تجربه می کنید.

۴-مصرف سیگار را متوقف کنید

وقتی که چنین باوری دارید که مصرف سیگار استرس را در شما کاهش می‌دهد به این نکته هم توجه کنید که در طولانی مدت مصرف سیگار قدرت ترمیم مفاصل را کاهش میدهد چرخش خون را بی کفایت میکند و احتمال تحلیل غضروف را افزایش میدهد بنابراین هرچه زودتر مصرف سیگار را متوقف کنید.

۵-به تغذیه خود برسید

شما تلاش داریم هر کاری که به شما کمک می کند را دنبال کنید٬ تغذیه درست میزان قند خون شما را بهبود می بخشد وزن شما را متعادل میکند و استعداد شما به بیماری های قلبی را کاهش میدهد و به هضم غذا کمک میکند هدف نهایی مصرف پروتئن با چربی پایین و غلات و حبوبات است.

۶-از شرایط خود یادداشت‌برداری کنید

کمک به دکتر به معنی کمک به خود است سعی کنید هر روز شدت درد خود را از یک تا ده عدد گذاری کنید و گزارشی تهیه کنید از فعالیت ها و احتمالا غذاهایی که در آن روز استفاده کرده اید به این وسیله پزشک شما بهتر می تواند به شما کمک کند

 

۷-برای سلامتی خود وقت بگذارید

اجازه ندهید در برابر تصمیم دیگران دچار معذوریت شوید. اگر لازم است قرار میهمانی را کنسل کنید با دوستانی که خوش می گذرانید وقت بگذارید٬ جلسات ماساژ برای خود ترتیب دهید.

۸-خود را مشغول کنید و به تفریحات بپردازید

اجازه ندهید ذهن شما بر روی درد متمرکز شود می توانید به گروه دوستانی که تمرین یوگا می‌کنند ملحق شوید و یا در کلاس آشپزی ثبت نام کنید و موارد مشابه.

۹-درباره بیماری خود داروهایی که مصرف می‌کنید اطلاعات خود را افزایش دهید

شما باید بدانید برای کمک بیشتر به خود چه کارهایی را نباید و چه کارهایی را باید انجام دهید و اگر عوارض داروها ظاهر شد زودتر پزشک خود را در جریان قرار دهید.

۱۰-درد دل کنید.

این عادت بسیار کمک کننده ای است که در مورد احساس خود و یا نیاز خودتان بدون نگرانی با دیگران صحبت کنید. خود ابرازی کمک می‌کند تا دیگران هم بهتر به شما کمک کنند. شما تنها نیستید و خانواده و دوستان شما با شما همراهی خواهند کرد.

رایلی کینگ : زیبایی یادگیری در این است که کسی نمی‌تواند آن را از شما دور کند، پس بیشتر بدانید ...

 • آسیب ورزشی و راهکارهای مقابله با آن در روان شناسی ورزشی

  آسیب ورزشی و عوامل موثر برآن:

  آسیب ورزشی نوعی استرس یا فشارغافلگیر کننده است و معمولا زمانی رخ می دهد که ورزشکار بیش از هر موقع دیگر درخود احساس آمادگی می کند.حائز اهمیت است که آسیب در چه زمان و شرایطی رخ داده

  ادامه مطلب ...

 • سوالات رایج درمورد عمل جراحی تعویض مفصل زانو

  تعویض مفصل زانو یکی از عمل های جراحی موفق  دررشته ارتوپدی است. خوشبختانه در سال های اخیرامکانات انجام عمل جراحی تعویض مفصل زانو در شهرگرگان فراهم شده است.

  ادامه مطلب ...

 • آرتروسکوپی زانو چیست؟

  آرتروسکوپ یکی از تجهیزات پیشرفته جراحی ارتوپدی است.در این روش یک دوربین کوچک وارد مفصل زانو می شود و با استفاده از ابزار جراحی ظریف عمل جراحی ترمیم رباط صلیبی زانو یا ترمیم منیسک زانو انجام می شود.به این روش جراحی  که بطور عامیانه  عمل جراحی لیزری زانو گفته می شود.البته به هیچ وجه در آرتروسکوپی زانو از لیزر استفاده نمی شود.

  ادامه مطلب ...

 • آناتومی زانو – استخوان ها و مفاصل

   زانو بزرگترین مفصل بدن است و هم حرکات لولایی بصورت خم و باز شدن دارد و هم تا حدودی میتواند حرکات چرخشی حول محور طولی را انجام بدهد. مفصل زانو بیش از هر مفصل دیگری در بدن مستعد آسیب دیدن است و این به خاطر نیروهای زیادی است که این مفصل باید تحمل بکند. در حین راه رفتن نیرویی معادل ۱.۵ برابر وزن بدن به زانو وارد می شود. در حین بالا رفتن از پله ۴-۳ برابر و در حین چمباتمه زددن یا دو زانو نشستن این مقدار به ۸ برابر وزن بدن افزایش می یابد.

  ادامه مطلب ...

 • اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم

  یکی از مهم ترین عوامل موثر در سلامت بدن ما، الگوی غذا و نوشیدنی است که ما در طول روز از آن ها استفاده می کنیم. در مقاله زیر، اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و آن را از دست ندهید. با ما همراه شوید.

  ادامه مطلب ...

 • تعویض مجدد مفصل مصنوعی زانو به چه علت انجام می شود؟

  در دهه های اخیر عمل جراحی تعویض مفصل زانو جای خود را به عنوان یک عمل جراحی موفق و متداول باز کرده است و میلیون ها نفر در سراسر جهان از مفصل مصنوعی زانو استفاده می کنند. وقتی برای اولین بار بیماری تحت عمل جراحی تعویض مفصل زانو قرار می گیرد آن را عمل اولیه جراحی تعویض مفصل زانو Primary total knee replacement surgery میگویند.

  ادامه مطلب ...

 • آسیب ورزشی و راهکارهای مقابله با آن در روان شناسی ورزشی
 • سوالات رایج درمورد عمل جراحی تعویض مفصل زانو
 • آرتروسکوپی زانو چیست؟
 • آناتومی زانو – استخوان ها و مفاصل
 • اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم
 • تعویض مجدد مفصل مصنوعی زانو به چه علت انجام می شود؟