تاثیر آووکادو در کاهش درد زانو

درد زانو جزو رایج ترین مشکلات در افراد جامعه به خصوص افراد مسن است. برای رفع این مشکل می توانید از میوه آووکادو استفاده کنید. با استفاده از روغن آووکادو به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید.

 

 

اگر به زانو درد مبتلا هستید و پیاده روی و نشستن را برایتان  سخت و دشوار کرده است. آیا میدانید که ماساژ روغن آووکادو به نواحی از زانو که با درد همراه است باعث کاهش درد می شود و می توانید با استفاده از آن و سویا زانو دردتان را بهبود ببخشید.

درد و ملتهب شدن ناشی از عارضه آرتریت با استفاده از ترکیبی از آواکادو و روغن سویا غالبا کاهش پیدا میکند. آووکادو و سویا حاوی ویتامین های زیاد و ترکیبات ضد التهابی می باشند که استفاده از خوراکی آن ها به صورت منظم باعث کاهش دردهای زانو و مفاصل میگردد.

درد زانو علل زیادی مانند التهاب استخوان‌ ها و مفاصل، خشکی و سفتی استخوان‌ ها دارد.

 

کسانی که زانودرد دارند، اکثر شیوه‌ های درمانی مانند تمرینات ورزشی، تزریقات استروییدی و جراحی را تحمل میکنند ، اما با رژیم غذایی اکثر عارضه های التهابی آن ها برطرف می ‌گردد.

مواد غذایی مفیدی وجود دارند که دارای مقدار قابل توجهی مواد ضدالتهابی و مسکن‌ های درد هستند:

آواکادو جزو این مواد غذایی می باشد که اثر درمانی به خصوصی در درمان درد زانو دارد. محل رشد آووکادو، آمریکای جنوبی است و از آن جا به مناطق دیگر دنیا گسترش یافته است. برگ‌ های این درخت ضخامت دارند و سبز و گل‌ های آن کوچک و سبز رنگ است. میوه ی آن مثل گلابی و حاوی پوست سخت تیره و یا سیاه رنگ است در حدودچهارصد نوع مختلف آووکادو وجود دارد که برخی از آن ها حاوی پوست صاف و سبز رنگ هستند اما پوست بعضی از آن ها سیاه و خشن است.

آووکادو گیاهی چرب است و حاوی اسیدهای آمینه متعددی مثل  سیستئین، تریپتوفان و تیروزین است. در تحقیقات تازه ای که صورت گرفته وجود انواع آنتی‌ بیوتیک در آووکادو به اثبات رسیده است. دانه ی گیاه حاویی میزان کمی(دو درصد) روغن می باشد. این روغن با غلظت فراوان و سفت و زرد رنگ مایل به سبز است که  بو و طعمی دلنشینی است‌.

خوردن آواکادو هم در کم شدن درد زانو بسیار تاثیرگذار است. چون تحقیقات ثابت کرده است؛ آواکادو حاویی ترکیباتی مثل فیتو استرول است که تاثیراتی ضد التهابی و تسکین دهنده دارد.

روغن دانه آووکادو حاوی حدود هفت درصد روغن‌ های اشباع شده مثل اسید پالمیتیک و اسید استئاریک اسید آراشیدیک، اسید میریستیک و در حدود هشتاد درصد روغن‌ های اشباع نشده مثل اسید اولئیک و اسید لینولئیک است.

آوواکادو حاوی اثرات دارویی و درمانی زیادی است اما یکی از مهمترین فایده های آن رفع زانو درد است.

 

روغن آووکادو حاوی ویتامین ‌های زیادی مثلC، K ، H ، E، D، B، A  می باشد و ارزش تغذیه ای بالایی دارد.

این روغن برای درمان رماتیسم بسیار مفید است و ماساژ با روغن آووکادو به نواحی  از زانو که درد زیادی دارند باعث کاهش درد می شود.

خوردن آواکادو نیز در کم شدن درد زانو بسیار مفید است. چون بررسی ها ثابت کرده است؛ آواکادو حاویی ترکیباتی به اسم فیتو استرول می باشد که تاثیرات ضد التهابی و تسکین دهنده دارد.

سویا هم جزو مواد غذایی مفید برای درمان درد و تورم مفاصل است. براساس بررسی پزشکان تغذیه در اکلاهاما، با خوردن سویا به صورت روزمره در طول 3 ماه، می توان با درد ناشی از زانو درد مقابله کرد.

سویا درون سالاد، برگرهای سویا، ترکیبات حاوی مواد غذایی گیاهی و شیر سویا استفاده می شود.

این ماده ی غذایی سرشار ازایزوفلاون‌ هاست. ایزوفلاون ‌ها به خاطر توانایی در کنترل فعالیت استروژنی بدن نقش دارند.

محققین آزمایشگاهی ثابت کردند، ایزوفلاون ‌های سویا تورم مفاصل را کم میکنند، بافت غضروف را ترمیم میکنند و در اخر باعث کم شدن درد می ‌شوند.

درد و تورم حاصل از بیماری آرتریت با استفاده از مخلوطی از آووکادو و روغن سویا کمتر می شود. طی بررسی در کشور فرانسه ، به بیمارانی که از درد زیادی در زانو و باسن رنج میبردند سیصد یا ششصد میلی گرم ترکیب از عصاره آووکادو و روغن سویا تجویر شد. بعد از شش هفته درد زانو در این افراد درمان شد که به گونه ای که اکثرآن ها دیگر احتیاجی به درمان دارویی پیدا نکردند.

ترکیبات غیر صابونی آووکادو و سویا در رفع تورم مفاصل پیشنهاد می‌ شود. در 4 آزمایش بالینی، ترکیبات غیر صابونی آووکادو و سویا (عصاره روغن سویا و آووکادو) در رفع درد و خشکی زانو و برای پیشگیری ازمصرف انواع داروهای شیمیایی ارائه شده است.

رایلی کینگ : زیبایی یادگیری در این است که کسی نمی‌تواند آن را از شما دور کند، پس بیشتر بدانید ...

 • آسیب ورزشی و راهکارهای مقابله با آن در روان شناسی ورزشی

  آسیب ورزشی و عوامل موثر برآن:

  آسیب ورزشی نوعی استرس یا فشارغافلگیر کننده است و معمولا زمانی رخ می دهد که ورزشکار بیش از هر موقع دیگر درخود احساس آمادگی می کند.حائز اهمیت است که آسیب در چه زمان و شرایطی رخ داده

  ادامه مطلب ...

 • سوالات رایج درمورد عمل جراحی تعویض مفصل زانو

  تعویض مفصل زانو یکی از عمل های جراحی موفق  دررشته ارتوپدی است. خوشبختانه در سال های اخیرامکانات انجام عمل جراحی تعویض مفصل زانو در شهرگرگان فراهم شده است.

  ادامه مطلب ...

 • آرتروسکوپی زانو چیست؟

  آرتروسکوپ یکی از تجهیزات پیشرفته جراحی ارتوپدی است.در این روش یک دوربین کوچک وارد مفصل زانو می شود و با استفاده از ابزار جراحی ظریف عمل جراحی ترمیم رباط صلیبی زانو یا ترمیم منیسک زانو انجام می شود.به این روش جراحی  که بطور عامیانه  عمل جراحی لیزری زانو گفته می شود.البته به هیچ وجه در آرتروسکوپی زانو از لیزر استفاده نمی شود.

  ادامه مطلب ...

 • آناتومی زانو – استخوان ها و مفاصل

   زانو بزرگترین مفصل بدن است و هم حرکات لولایی بصورت خم و باز شدن دارد و هم تا حدودی میتواند حرکات چرخشی حول محور طولی را انجام بدهد. مفصل زانو بیش از هر مفصل دیگری در بدن مستعد آسیب دیدن است و این به خاطر نیروهای زیادی است که این مفصل باید تحمل بکند. در حین راه رفتن نیرویی معادل ۱.۵ برابر وزن بدن به زانو وارد می شود. در حین بالا رفتن از پله ۴-۳ برابر و در حین چمباتمه زددن یا دو زانو نشستن این مقدار به ۸ برابر وزن بدن افزایش می یابد.

  ادامه مطلب ...

 • اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم

  یکی از مهم ترین عوامل موثر در سلامت بدن ما، الگوی غذا و نوشیدنی است که ما در طول روز از آن ها استفاده می کنیم. در مقاله زیر، اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و آن را از دست ندهید. با ما همراه شوید.

  ادامه مطلب ...

 • تعویض مجدد مفصل مصنوعی زانو به چه علت انجام می شود؟

  در دهه های اخیر عمل جراحی تعویض مفصل زانو جای خود را به عنوان یک عمل جراحی موفق و متداول باز کرده است و میلیون ها نفر در سراسر جهان از مفصل مصنوعی زانو استفاده می کنند. وقتی برای اولین بار بیماری تحت عمل جراحی تعویض مفصل زانو قرار می گیرد آن را عمل اولیه جراحی تعویض مفصل زانو Primary total knee replacement surgery میگویند.

  ادامه مطلب ...

 • آسیب ورزشی و راهکارهای مقابله با آن در روان شناسی ورزشی
 • سوالات رایج درمورد عمل جراحی تعویض مفصل زانو
 • آرتروسکوپی زانو چیست؟
 • آناتومی زانو – استخوان ها و مفاصل
 • اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم
 • تعویض مجدد مفصل مصنوعی زانو به چه علت انجام می شود؟