استرس و کمردرد

علایم کمردرد از فردی به فرد دیگر متفاوت است وشامل:درد شدید،محدودیت حرکت،احساس غلعلک ،سوزن سوزن شدن،مور مور شدن،سوزش ،ضعف و کرختی میباشد که ممکن است با اضطراب و حملات وحشتزدگی همراه باشد.مناطقی که بیشتر ازهمه تحت تاثیر هستند عبارتند ازناحیه کمری تحتانی،کمری _خاجی،و خاجی_ خاصره ای.

 

کمردرد معمولابا التهاب عصب سیاتیک همراه است که درد در یک یا دوباسن یا جاهایی که عصب سیاتیک از آن عبور میکند حس میشود.کمردرد ممکن است در اثر پاره شدن دیسک میان مهرها ،شکستگی ها و...رخ دهد اما کمردردهایی که منشا آنها در روان ماست ،طوریست که معمولا درد از زمانی شروع شده که فرد استرسی روانی راتجربه کرده است.واکنش افراد به این کمر دردها،به صورت هیجانی ،نامتناسب و گاهی به صورت واکنش اضطراب و افسردگیست.توزیع درد درآنها بندرت از الگوی توزیعی اعصاب دراندامها تبعیت میکند و ممکن است از لحاظ مکان وشدت متغییر باشد.

سبب شناسی
احتمال دارد که ذهن شما در حال جایگزینی درد هیجانی با درد جسمی است تا دیگر ذهنتان به طور هشیار مجبور نباشد با تعارضات ناهشیارتان مواجه شود...

درمان :

در صورتی که پس از معاینه پزشک شما به این نتیجه رسیدند که منشا دردهای شما روانی است، پیشنهاد می کنیم به علت این نوع درد از فعالیت جسمی طفره نروید وفعالیت های روزانه خود را انجام دهید ،سپس جهت روندرمانی به روانشناس مراجعه فرمائید.

المیرا کیانی پور _دکتری تخصصی روان شناسی

رایلی کینگ : زیبایی یادگیری در این است که کسی نمی‌تواند آن را از شما دور کند، پس بیشتر بدانید ...

 • سوالات رایج درمورد عمل جراحی تعویض مفصل زانو

  تعویض مفصل زانو یکی از عمل های جراحی موفق  دررشته ارتوپدی است. خوشبختانه در سال های اخیرامکانات انجام عمل جراحی تعویض مفصل زانو در شهرگرگان فراهم شده است.

  ادامه مطلب ...

 • آرتروسکوپی زانو چیست؟

  آرتروسکوپ یکی از تجهیزات پیشرفته جراحی ارتوپدی است.در این روش یک دوربین کوچک وارد مفصل زانو می شود و با استفاده از ابزار جراحی ظریف عمل جراحی ترمیم رباط صلیبی زانو یا ترمیم منیسک زانو انجام می شود.به این روش جراحی  که بطور عامیانه  عمل جراحی لیزری زانو گفته می شود.البته به هیچ وجه در آرتروسکوپی زانو از لیزر استفاده نمی شود.

  ادامه مطلب ...

 • آناتومی زانو – استخوان ها و مفاصل

   زانو بزرگترین مفصل بدن است و هم حرکات لولایی بصورت خم و باز شدن دارد و هم تا حدودی میتواند حرکات چرخشی حول محور طولی را انجام بدهد. مفصل زانو بیش از هر مفصل دیگری در بدن مستعد آسیب دیدن است و این به خاطر نیروهای زیادی است که این مفصل باید تحمل بکند. در حین راه رفتن نیرویی معادل ۱.۵ برابر وزن بدن به زانو وارد می شود. در حین بالا رفتن از پله ۴-۳ برابر و در حین چمباتمه زددن یا دو زانو نشستن این مقدار به ۸ برابر وزن بدن افزایش می یابد.

  ادامه مطلب ...

 • اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم

  یکی از مهم ترین عوامل موثر در سلامت بدن ما، الگوی غذا و نوشیدنی است که ما در طول روز از آن ها استفاده می کنیم. در مقاله زیر، اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و آن را از دست ندهید. با ما همراه شوید.

  ادامه مطلب ...

 • تعویض مجدد مفصل مصنوعی زانو به چه علت انجام می شود؟

  در دهه های اخیر عمل جراحی تعویض مفصل زانو جای خود را به عنوان یک عمل جراحی موفق و متداول باز کرده است و میلیون ها نفر در سراسر جهان از مفصل مصنوعی زانو استفاده می کنند. وقتی برای اولین بار بیماری تحت عمل جراحی تعویض مفصل زانو قرار می گیرد آن را عمل اولیه جراحی تعویض مفصل زانو Primary total knee replacement surgery میگویند.

  ادامه مطلب ...

 • نحوه مصرف مکمل gain up

  افرادی که ورزش بدنسازی کار می کنند و قصد دارند قدرت و حجم عضلات خود را افزایش دهند، باید از مکمل های ورزشی که آمینو اسید ها و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین می کند، استفاده نمایند. در مطلب زیر به نحوه مصرف گین آپ می پردازیم.

  ادامه مطلب ...

 • سوالات رایج درمورد عمل جراحی تعویض مفصل زانو
 • آرتروسکوپی زانو چیست؟
 • آناتومی زانو – استخوان ها و مفاصل
 • اطلاعاتی در خصوص الگوی غذایی و نوشیدنی سالم
 • تعویض مجدد مفصل مصنوعی زانو به چه علت انجام می شود؟
 • نحوه مصرف مکمل gain up